Category Archive:

iLM VLOG – 4. díl

4. díl našeho občasného vlogu – tentokrát na rybách s muzikou, iPadem, IK Multimedia a OnSongem.


Continue Reading

MIDI přes USB – dvě appky tenhle víkend

midimux-transferTento víkend se v appstore objevily dvě podobné aplikace na přesnos MIDI po USB kabelu mezi iOS a OSX zařízeními. Kdo používá přenos midi přes wifi se jistě setkal s tím, že se mu midi sekalo a cukalo a prostě nedělalo co mělo. Teď je tady řešení po kabelu….

Posted in: Bleskovky, iPad, Muzika, Software
Tags: , ,

Continue Reading

Řešení na podium – PC Live Player

PC live playerPC Live Player

Již dlouho hledám pro hodně muzikantů, kteří hrají sami nebo jako duo/trio “něco”, z čeho by mohli hrát podklady a bylo by to použitelné na podiu a blbuvzdorné. V dnešní době s rozmachem kláves s USB rozhraním již muzikanti nemusí bojovat s malou kapacitou a poruchovostí disket při přehrávání midi podkladů, ale např. přehrávání mp3, zobrazování textů a akordů na externím monitoru umí jen hodně drahé klávesy nebo drahý Miditemp.


Continue Reading

OnSong zatiaľ najlepší digitálny spevník

ONSONG

OnSong

Už nejaký ten piatok som chcel napísať tento článok a až na “rozkaz môjho iŠefa“ som tak urobil práve teraz. My potulní muzikanti hrajúci kadečo s kadekým, máme veľký problém zapamätať si text aj akordy všetkých tých skladieb, ktoré sme nútení hrať, či už na party, svadbe, pri táboráku, ale len s kámošmi v krčme, tak povediac z hlavy.

Posted in: iPad, Muzika, Recenze, Software
Tags: , ,

Continue Reading